Короткий опис(реферат):
Навчальний посібник з курсу «Агрофармакологія», підготовлений доцентами кафедри генетики, селекції та захисту рослин Львівського національного аграрного університету к.б.н. Косилович Г. О. та к.б.н. Голячук Ю. С.
Навчальний посібник укладений відповідно до типової навчальної програми з курсу «Агрофармакологія», розрахований на студентів вищих навчальних закладів агарного профілю, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Агрономія», «Захист і карантин рослин», «Садівництво та виноградарство», «Садово-паркове господарство», а також спеціалістів сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств, власників присадибних ділянок.
Навчальний посібник складається з двох частин. Перша частина включає три розділи, які охоплюють загальні питання теоретичних основ агрофармакології, зокрема, з історії розвитку хімічного методу захисту рослин, загальних відомостей про пестициди і вимоги до них, гігієнічну регламентацію застосування пестицидів, основи агрономічної токсикології, оцінку екологічної безпеки застосування пестицидів, способів застосування пестицидів, методів захисту рослин від шкідливих організмів та впливу пестицидів на навколишнє природне середовище.
Друга спеціальна частина включає лабораторно-практичні роботи за наступними темами: техніка безпеки при роботі з пестицидами, класифікація пестицидів, токсичність пестицидів, препаративні форми пестицидів, робочі рідини пестицидів, фізико-хімічні основи застосування пестицидів, критерії вибору хімічних засобів захисту рослин від шкідливих організмів, виробнича і токсиколого-гігієнічна характеристика діючих речовин пестицидів, особливості їх застосування у системах захисту сільськогосподарських культур.
Для кращого засвоєння навчального матеріалу до кожної теми подано перелік та зміст основних термінів і понять з хімічного захисту рослин, а також контрольні питання і тести для самоперевірки знань.
Суть розробки, основні результати:
201 Агрономія,
202 Захист і карантин рослин, 203 Садівництво та виноградарство,
206 Садово-паркове господарство