Streszczenie:
Представлено результати дворічних моніторингових екологічних досліджень гідрогеологічних та грунтових умов навколишнього середовища території відкритого видобування сірки Подорожненського сірчаного родовища Жидачівського району Львівської області.
Встановленно, що ландшафт регіону зазнав докорінних змін, внаслідок чого сформувався техногенний ландшафт, який характеризується утворенням потужних сірчаних хвостосховищ та карстових порожнин. Поверхневі і підземні води забрудненні сульфатами і фосфатами внаслідок фільтрації промислових стоків з накопичувальних басейнів, шламосховищ і відвалів фосфогіпсу, а також фільтраційних проривів через бережні канави, адже гідроізоляція донних і бортових ділянок хвостосховищ практично відсутня. Антропогенно-порушені землі родовища сірки площею 15 км2, в тому числі 5,7 км2 займає кар'єр і 6 км2 зовнішні відвали, знаходяться в стані повної непридатності використання їх в сільському господарстві.
Розроблено комплекс заходів ліквідації негативних наслідків експлуатації Подорожненського родовища, рекультивації антропогенно-порушених земель та відновлення природних властивостей техногенно-змінених територій. Науково обґрунтовано пропозиції щодо створення на досліджуваний території регіонального ландшафтного парку.