Короткий опис(реферат):
Наведено дослідження з вивчення ефективності гербіцидів у посівах ріпаку озимого в ґрунтово-кліматичних умовах Львівської області Червогоградського району на полі господарства «*********». Вивчали ефективну дію гербіцидів ґрунтової дії (Султан, Комманд) та страхових гербіцидів (Галера Супер, Слаш). Провели дослідження на темно-сірому опідзоленому ґрунті з використанням гібриду ріпаку Даріо.
На підставі проведених дворічних досліджень 2022-2023 рр. встановлено, що упродовж вегетації ріпаку спостерігали позитивний вплив гербіцидів на польову вологість ґрунту. На час збирання урожаю у варіанті без використання засобів захисту вологість становила 19,9%. За внесення гербіцидів вона зростала в 0-30 см шарі ґрунту на 0,3-0,9%, а в метровому шарі на 0,2-0,8 %. Застосування засобів захисту сприяє різкому зниженню кількості і маси бур’янів. У варіанті з внесенням гербіциду Слаш бур’янів залишилось найменше – 12 шт/м2 з масою 16,4 г/м2.
Найвищий урожай насіння ріпаку отримали у варіанті поєднання метазахлор 1,8 л/га + кломазон 0,2 л/га – 3,87 т/га, що на 0,74 ц, або 23,5% більше, ніж на контролі, де гербіциди не застосовували. За внесення галауксифен-метил + клопіралід приріст становив 7,3 ц/га, або 23,2 %. За цих схем захисту отримали максимальний коефіцієнт енергетичної ефективності.