Аннотации:
У кваліфікаційній роботі розкрито питання планування використання земель у межах громади як важливої складової просторового планування, оскільки впливає на розвиток території, економіку, соціальні аспекти та якість життя людей. Ключовими аспектами планування використання земель є: ефективне використання ресурсів, створення збалансованого землекористування, збереження земельних ресурсів в контексті сталого розвитку, що враховує потреби сучасного покоління, не шкодячи при цьому можливостям майбутніх поколінь.
Важливий інструментарій при плануванні використання земель на місцевому рівні є землеустрій, який передбачає комплекс рішень щодо перспективного використання земель з урахуванням їх потенціалу та заходи з організації використання земель з врахуванням їх якісних та кількісних параметрів.
У роботі акцентовано увагу на необхідності проведення топографічного моніторингу та інвентаризації земель для формування достовірної бази даних про земельні ділянки і стан земельного покриву. У результаті моніторингу визначено перспективні площі земель, які можуть бути відведені під консервацію як важливий захід відновлення природних угідь. Запропоновано використовувати концепцію формування місцевої екологічної мережі для впорядкування земель з природоохоронним напрямком використання.